Символіка

1.    Зміст символіки.

1.1. Символікою Жашківської  міської  територіальної громади є герб та прапор.

1.2. Кольори символіки герба та прапора:

синій колір у геральдиці символізує великодушність, чесність, вірність і бездоганність:

зелений - надію, достаток, родючість, волю і мир;

жовтий - могутність і багатство, а також чесноти: силу, вірність, чистоту, справедливість, милосердя;

малиновий - колір козацьких стягів, символізує хоробрість, мужність, любов, а також кров, пролиту в боротьбі.

2.    Опис символіки.

2.1. Герб Жашківської міської територіальної громади.

Герб являє собою видовжений щит гостроконечний до низу. Тло щита: двоколірне з золотою облямівкою. Три чверті зверху щита мають синій колір, а одна чверть (нижня) – зелений.  Головну геральдичну фігуру становить срібна стилізована постать Богородиці Покрови на повний зріст з омофором у руках. Постать Покрови уособлює своєрідний оберіг, під покровом якої є Жашківська земля. Щит увінчано золотим снопом пшениці (щедрий урожай, достаток і хліборобська слава), перев’язаний перевеслом (сила єдності). Зовнішня частина Герба складає собою обрамлення – вінок з дубового листя з жолудями та калинового листя з гронами ягід (єднання чоловічої сили та дівочої краси), що об'єднаний хвилясто подібним безконечником синьо-жовтої стрічки, яка обвивається навколо рослин і в нижній частині містить напис: «Жашківська міська територіальна громада».

2.2.    Прапор Жашківської міської територіальної громади.

Прапор          Жашківської міської   територіальної  громади  являє собою прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 2:3, що поділене на три частини: малинового кольору древкову вертикальну, що займає ⅓ довжини полотнища та дві однакові за розмірами горизонтальні — синю і жовту. У лівому верхньому куті знаходиться Державний Герб України. З малинової частини виростають три золоті колоски пшениці, що переходять на синю і жовту смуги прапора та оповиті білою стрічкою.

Композиційне рішення проєкту, оформлення герба та прапора відповідає усталеним нормам сучасної української геральдики.

ЗАВАНТАЖИТИ РІШЕННЯ Про затвердження символіки Жашківської міської територіальної громади