Загальна інформація про громаду

Відповідно Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», рішення Жашківської міської ради від 08.08.2017 №21-4/VII «Про добровільне об’єднання територіальних громад» утворена Жашківська об’єднана територіальна громада. Розташована в західній частині Черкаської області (центральна частина України), що належить до лісостепової фізично-географічної зони.

Згідно постанови Верховної Ради України від 17.07.2020 №807-IX  «Про утворення та ліквідацію районів» та змін в адмінустрої Черкащини, які були передбачені новим перспективним планом, визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Черкаської області, до Жашківської ОТГ, було приєднано Бузівську ОТГ та Соколівську ОТГ, в результаті утворилася Жашківська територіальна громада, яка займає площу 725,57 км2 чисельність населення – 30 940 мешканців, зокрема у м.Жашкові налічується 13 580 осіб.

ТГ межує з Монастирищенською міською, Христинівською міською, Маньківською селищною, Буцькою селищною, Баштечківською сільською територіальними громадами Черкаської області. Також межує з Тетіївською міською та Ставищенською селищною територіальними громадами Київської області на півночі.

м. Жашків розміщене на перетині автомобільних шляхів державного значення Санкт-Петербург - Київ - Умань - Одеса (траса Е-95), що об'єднує північну та південну частині регіону, а також шляхів по маршрутах Київ - Кропивницький - Миколаїв, Київ - Херсон, Мінськ (Білорусь) - Херсон. У місті Жашкові розташована однойменна залізнична станція Жашків та проходить неелектрифіковано частина Південно-Західної залізниці, що сполучає м. Вінницю та м. Козятин (Вінницька обл.).

Жашківська міська територіальна громада віддалена від обласного центру (м.Черкаси) на 206 км, в середньому поїздка на автомобільному траспорту займає 3 год 25 хв часу.

Має вигідне місцерозташування на автошляху М-05 міжнародного значення на території України, Київ-Одеса, який збігається з частиною Європейського автомобільного шляху Е-95 (Санкт-Петербург-Київ-Одеса-Самсун-Мерзифон). Частина європейського транспортного коридору № 9 - IX коридору Транс'європейської транспортні мережі (ТEN-T), який забезпечує критично важливе сполучення між Північною та Південною Європою та має стратегічне значення для внутрішнього та міжнародного транспортного сполучення України, зокрема із Європейським Союзом. Цей автошлях з'єднує великі промислові, адміністративні й культурні центри України з морськими портами та зонами відпочинку на Чорноморському узбережжі, а також забезпечує транзитні автотранспортні перевезення між Балканськими країнами, Росією, країнами Балтії та Скандинавії.

Кліматичні умови. Жашківська громада належить до помірно-континентального кліматичного поясу. Зима м'яка, з частими відлигами. Літо тепле, в окремі роки спекотне, північно-західні вітри приносять опади. Середня температура повітря +7,2°C. Середня температура найхолоднішого місяця січня -8,9°C. Середня температура липня становить +27,5°C. Максимальна +45°C, мінімальна -37°C. Період із температурою +10°C становить 160 – 170 днів. Опадів випадає 450–520 мм на рік.

Рельєф території громади переважно рівнинний, але має балки та долини

Кількість рад, що об'єдналися: 25

Станом на 01.08.2021 р. площа складає 725,57 км кв.

Станом на 01.08.2021 р. населення складає 30,94 тис.осіб

Міське населення: 13 580