Рейд робочої групи з питань дотримання вимог законодавства України про працю та легалізацію трудових відносин з найманими працівниками в Жашківській ОТГ

Дата: 17.10.2019 09:29

9 жовтня 2019 року робочою групою з питань дотримання вимог законодавства України про працю та легалізацію трудових відносин з найманими працівниками Жашківської міської ради в черговий раз було проведено обстеження місць, де здійснюється підприємницька діяльність.

Під час рейду членів робочої групи цікавив реальний стан щодо оформлення трудових відносин, виявлення порушників трудового законодавства в частині незадекларованої праці з метою захисту інтересів працівників.

Жашківська міська рада даній проблемі приділяє значну увагу, адже неофіційно працевлаштований працівник позбавлений права на отримання соціальних гарантій  у разі втрати працездатності, права  на відпустку, на субсидію, а у майбутньому – на гідне пенсійне забезпечення, а роботодавці, які використовують працю неоформлених працівників і неофіційно виплачують заробітну  плату несуть адміністративну, фінансову та кримінальну відповідальність за порушення трудового законодавства.

Інспектор праці Жашківської міської ради - Тетяна Чернієнко, один із членів робочої групи під час огляду надавала роз’яснення роботодавцям щодо дотримання ними норм законодавства про працю, а також про штрафні  санкції за порушення законодавства про працю та зайнятість населення, передбачені законодавством України.

Закликаємо усіх керівників, власників підприємств установ та організацій а також фізичних осіб-підприємців, що використовують найману працю діяти в межах правового поля, поважати права найманих працівників та дотримуватись обов’язків передбачених трудовим законодавством України.

Інформацію надано відділом юридичного забезпечення апарату виконавчого комітету Жашківської міської ради