Парафіяни с.Скибин першими на Черкащині перейшли від Московського патріархату до ПЦУ

Дата: 02.01.2019 13:55

Фото без описуРішення про перехід громада ухвалила ще до офіційного вручення томосу Православній Церкві України.

Віряни храму Святої великомучениці Параскеви села Скибин (Черкаська область) перейшли з УПЦ Московського Патріархату до автокефальної Православної Церкви України. Це перший прихід, що вирішив приєднатися до єдиної Української Церкви, повідомляє місцеве видання "Сіверщина".

Як стало відомо, у Скибині проживає майже 2 тис. осіб, переважна більшість з яких є парафіянами храму Святої великомучениці Параскеви.

"Рішення про перехід прийняли, не чекаючи офіційного вручення томосу, яке відбудеться 6 січня у Константинополі... Всі, хто був присутній на церковних зборах, висловилися за вихід із МП", – зазначається у повідомленні.

Богослужіння в храмі продовжать вести церковнослов'янською мовою, однак з наступного року обіцяють проводити служби ще й українською мовою – на прохання вірян.

Додамо, що бажання перейти до Єдиної Церкви висловили ще три села в цьому ж районі, вони уже готують для цього відповідні документи. Отець Валерій сподівається, що своїм прикладом підштовхне решту громад Черкаської області повертатися до Православної Церкви України.

(Джерело: https://www.5.ua/regiony/na-cherkashchyni-persha-parafiia-pereishla-z-moskovskoho-patriarkhatu-do-ptsu-183985.html)