Новий навчальний рік - в оновлених закладах освіти (ФОТО. ВІДЕО. АНАЛІЗ)

Дата: 04.09.2018 08:32

Фото без описуПершовересень в усіх школах Жашківської міської об’єднаної громади відзначили загальношкільними урочистими заходами та відкритими уроками. Станом на 1.09.2018, загальна кількість учнів в школах складає  2130 учнів (минулого  року -2080 осіб), із них першокласників - 235 учнів. Загальна кількість дошкільнят – 752 вихованців.

Новий навчальний рік для цих дітей розпочався в оновлених закладах освіти: задля комфорту вихованців і педагогів відділом освіти, міською радою, депутатським корпусом міськради, при співпраці зі спонсорами і батьківськими комітетами було зроблено чимало.

На 2018 рік у бюджеті Жашківської міської громади на освітню галузь передбачено 87 713,1 тис.грн., що складає 61,1% загального обсягу бюджетних коштів громади. У складі витрат на заклади дошкільної освіти 23 646,5 тис.грн., загальноосвітні заклади – 57 169,1 тис.грн., позашкільні – 3 730, 0 тис.грн., методичне забезпечення – 649,3тис.грн. та міський відділ освіти – 2 518,2 тис.грн.

При здійсненні видатків на забезпечення належного функціонування закладів освіти міська рада зіштовхнулася з рядом проблем. Зокрема, відсутністю технічної документації на школи громади та Будинок дитячої та юнацької творчості. Це значною мірою впливає на заключення договорів з енергопостачальними організаціями та унеможливлює розірвання договорів з орендарями (заключними районною радою) і, як наслідок, - призводить до втрат бюджетних коштів. Для прискорення вирішення даного питання необхідно передбачити в бюджеті громади субвенцію районному бюджету на виготовлення технічної документації в сумі 100,0 тис.грн.

Крім того, передані заклади освіти з районного бюджету потребують значних вкладень на поліпшення матеріально-технічного забезпечення та проведення капітальних та поточних ремонтів  приміщень, харчоблоків, систем опалення, водопостачання та водовідведення. За рахунок додаткових джерел на зазначені цілі спрямовано кошти в сумі 7 911,9 тис.грн. (у тому числі: залишок освітньої субвенції 2 410,0 тис.грн., вільний залишок на початок року  -163,0 тис.грн., перевиконання дохідної частини – 463,3 тис.грн., внутрішній перерозподіл 4 874,7тис.грн.) а саме:

На загальноосвітні заклади – 6 079,7 тис.грн.:

• 100,0 тис.грн. – на виготовлення документації та встановлення модемів у газових котельнях в Жашківському ЗЗСО №5 та Литвинівському ЗЗСО;
  • 700,6 тис.грн., зокрема, 42,4 тис.грн. на придбання вогнегасників, комплектуючих до пожежних щитів (на всі загальноосвітні заклади ОТГ), 658, 2 тис.грн. на встановлення протипожежної сигналізації в Жашківській спеціалізованій школі №1;
  • 1 070, 0 тис.грн. на придбання кухонного обладнання, кухонного інвентарю;
  • 22,8 тис.грн. на придбання  матеріалів і систем для підготовки води;
  • 1 499,0 тис.грн. на ремонт системи опалення  в Скибинському ЗЗСО;
  • 1 066,8 тис.грн. – спів фінансування державних та обласних програм в галузі освіти;
  • 494,5 тис.грн. – придбання і встановлення вікон;
  • 69,0 тис.грн. – техобстеження ЗЗСО №4 та Скибинського ЗЗСО;
  • 237,5 тис.грн. – ремонт роздягалень та спортивної зали Жашківської спеціалізованої школи №1;
  • 288 тис.грн. – ремонт санвузлів та системи водопостачання Скибинського ЗЗСО;
  • 137,0 тис.грн. – ремонт підлоги в спортивній залі ЗЗСО №2;
  • 83,6 тис.грн. – ремонт харчоблоку спеціалізованої школи №1;
  • 117,6 тис.грн. – ремонт відмостки ЗЗСО №2;
  • 69,0 тис.грн. – встановлення пандуса;
  • 58,1 тис.грн. – інші ремонтні роботи.

на дошкільні заклади – 1 433,8 тис.грн.

• 299,8 тис.грн. (на ремонт системи опалення  в ДНЗ с. Скибин ) ;
  • 9,8 тис.грн.  (на придбання  матеріалів та  систем для підготовки води);
  • 50,0  тис.грн. (на  виготовлення  документації  та встановлення модему в газову котельню  в   ДНЗ №3);
  • 200,2 тис.грн. (придбання та встановлення вікон та дверей);
  • 18,6 тис.грн. (придбання будматеріалів для ЗДО № 4);
  • 25,0 тис.грн. (техобстеження ЗДО с. Скибин);
  • 437,3 тис.грн. (ремонт харчоблоків ЗДО № 1 та № 4);
  • 146,5 тис.грн. (монтаж водостічної системи ЗДО № 4);
  • 25,6 тис.грн. (на придбання вогнегасників та комплектуючих до пожежних щитів);
  • 84,0 тис.грн. (придбання двох’ярусних ліжок для ЗДО № 2 та № 3);
  • 45,2 тис.грн. (на придбання  кухонного обладнання та кухонного  інвентарю для харчоблоку ЗДО № 1);
  • 91,8 тис. грн(інші ремонтні роботи);

на позашкільні заклади – 214,5 тис.грн.:

• 4,5 тис.грн. (на придбання вогнегасників та комплектуючих до пожежних щитів);
  • 10,0 тис.грн. (придбання ноутбука);
  • 200,0 тис.грн. (поточний ремонт);

на відділ освіти – 183,9 тис.грн.:

•  183,9 тис.грн. (на придбання комп’ютерної техніки).

Не менш важливим питанням є забезпечення  раціонального використання енергоносіїв, тому впровадження енергозберігаючих заходів дозволить зменшити обсяги їх споживання. І в цьому напрямку з початку року зроблено чимало, а саме: активно проводяться ремонті роботи систем водопостачання та опалення, здійснюється заміна вікон, повірка та встановлення засобів обліку енергоносіїв, але без постійного контролю за споживанням енергоресурсів неможливе їх ефективне використання та заощадження бюджетних коштів.

А також слід зауважити, що з 1 вересня поточного року загальноосвітні заклади міста переведено на самостійне гаряче харчування, що дасть змогу покращити якість харчування та зекономити близько 590,0 тис.грн. в рік.